სამოდელო


გაკვეთილის გეგმის მოკლე აღწერა
კლასი-I ა.ბ.გ



1.     სახელი და გვარი
ეთერი ბოჭორიშვილი
2.      საგნობრივი სფერო
  ინგლისური
3.     3. გაკვეთილის
სასწავლო მიზნები


·         მოსწავლეებმა შეძლონ უპასუხონ მარტივ კითხვებს,ან რეაგირება მოახდინონ მათზე არავერბალური საშუალებებით( მაგ: ეს ბურთი რა ფერისაა?-წითელი.სად არის მანქანა?-მიუთითებს შესაბამის ნახატს)
·         მოსწავლეებმა შეძლონ სათანადო რეაგირება მოახდინონ მასწავლებლის მითითებაზე(ადექი,დაჯექი,მოდი დაფასთან და სხვა)
·         მოსწავლეებმა შეძლონ დასმული ამოცანების გადაჭრა
·         მოსწავლეებმა შეძლონ შექმნან რესურსები და შემდეგ გამოიყენონ ის
·         მოსწავლეებმა შეძლონ ტექსტის წარმოთქმისას შესაბამისი ინტონაციების,მახვილების და რიტმული სეგმენტების დაცვა.
4.     სწავლის შედეგები
·         უცხ.დ.I.10.მოსწავლეს შეუძლია მარტივ ინტერაქციაში მონაწილეობის მიღება
·         უცხ.დ.I.1. მოსწავლეს შეუძლია მასწავლებლის მითითებების გაგება
·         უცხ.დ.I.13. მოსწავლე აქტიურადაა ჩართული სასწავლო პროცესში
·         უცხ.დ.I.9.მოსწავლეს შეუძლია უცხოური ენის ბგერების, ჟღერადობების, ინტონაციების აღქმა

5.     მიმდინარეობა
(აქტივობა და დრო)
·         მისალმება, გაცნობა:
ა) (მოსწავლეები ინდივიდუალურად შეძლებენ საკუთარი თავის წარდგენა,გაცნობას)      (3წთ)

·         ანბანი და ანბანთან დაკავშირებული სიტყვები:

ა) (მოსწავლეებმა უნდა ამოიცნონ  ანბანის ასოები  და შეძლონ გაიხსენონ მათთან  დაკავშირებული სიტყვები)
ბ)მოსწავლეებმა უნდა შეძლონ კონკრეტულ თემაზე სიმღერის შესრულება)       (5 წთ)

·         რიცხვები,დათვლა 1-20ამდე
ა)მოსწავლეები დაითვლიან 1-20ამდე
ბ)გაიხსენებენ მრავლობითი რიცხვის წარმოების წესებს და ამავე წესის გამოყენებით შეძლებენ სხვადასხვა სახის ფიგურების დათვლას
გ)მოსწავლეები შეძლებენ მიმდინარე თემაზე სიმღერის შესრულებას       ( 5 წთ)

·         ფერები და ფერებთან დაკავშირებული სიტყვები
ა)მოსწავლებმა უნდა შეძლონ ეკრანზე გამოჩენილი ფერების სწორად წარმოთქმა
ბ) მოსწავლეებმა უნდა დაუკავშირონ  მოცემული ფერები მითითებულ ფიგურებს და შეძლონ წინადადების აგება    (5 წთ)

·         თამაში
ა)მოსწავლეებმა გამოიყენონ ნასწავლი ზმნები და საპირისპირო სიტყვები      (3 წთ)

·         ოჯახი
ა)მოსწავლეები ჩამოთვლიან ოჯახის წევრებს
ბ)ერთობლივად გაიხსენებენ ნაცვასახელებს და მათი გამოყენებით შეძლებენ ოჯახის თითოეული წევრის დახასიათებას
გ)მოცემულ თემასთან დაკავშირებით შეასრულებენ სიმღერას  (7წთ)


·         სხვადასხვა სიტვების გამოყენებით მცირე ზომის ბაღის შექმნა,აწყობა და მოცემულ თემაზე სიმღერის შესრულება(10 წთ)

·         ტექსტის „Hello, Mr. Jolly”  აწყობა და შემდეგ წაკითხვა.(7 წთ)








6.     შეფასება
განმავითარებელი
10. რესურსები

მცირე ზომის პოსტერები,პროექტორი,CD PLAYER.

















No comments:

Post a Comment